Biblioteka 2017/18

„Nie ma w naszym dzieciństwie

dni przeżytych pełniej,

niż te, które spędziliśmy

z ulubioną książką.”

Marcel Proust

W tym roku szkolnym biblioteka została połączona z biblioteką Publicznego Gimnazjum. Wszystkie zbiory zostały przeniesione do nowego lokalu. Obecnie biblioteka szkolna składa się z dwóch pomieszczeń: wypożyczalni i czytelni. Wszyscy chętni uczniowie mogli z niej korzystać przez cały czas pobytu w szkole. Cisza i spokój zachęcały do częstych odwiedzin. Przestronne, przytulne miejsce sprzyja pracy z książką. Uczniowie bardzo chętnie wybierali ulubione tytuły spośród bogatego, nowego księgozbioru.

Dzieci licznie uczestniczyły podczas głośnego czytania książek. Dwa razy w tygodniu, w ramach wolontariatu, uczennice z klasy VI czytały młodszym książki. W ciągu całego roku szkolnego odbywały się imprezy czytelnicze, które przyciągały rzesze czytelników. Organizowano konkursy: czytelnicze, wiedzy, plastyczne, fotograficzne.

Zorganizowano kilka wystawek książek, m. in.: „Święta Bożego Narodzenia”, „Ciekawe dlaczego… Tutaj znajdziesz odpowiedź”, „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci”, „Nasza Historia”, „Dzień Matki. Dzień Dziecka”, „Sport i Motoryzacja”.

Wszystkim czytelnikom życzymy miłych, pełnych wrażeń wakacji, oczywiście z ulubioną książką.

Kwiecień 2019
« Mar