Biblioteka szkolna

BIBLIOTEKA SZKOLNA wspomaga realizację programów nauczania i wychowania, edukację kulturalną i informacyjną uczniów oraz służy kształceniu ustawicznemu nauczycieli. Te właśnie zadania wyróżniają ją spośród innych typów bibliotek.

Jako nierozerwalna część szkoły, realizuje zadania zapisane w podstawie programowej kształcenia ogólnego, a zwłaszcza udziela pomocy w nabywaniu przez uczniów umiejętności poszukiwania, podporządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł oraz efektywnego posługiwania się technologią informacyjną, a także rozwijania sprawności umysłowych oraz osobistych zainteresowań. Biblioteka w zreformowanej szkole pełni rolę pracowni ogólnoprzedmiotowej.

BIBLIOTEKA SZKOLNA nie jest tylko miejscem, do którego przychodzi się po określoną lekturę. W bibliotece można znaleźć materiały potrzebne do samodzielnego opracowania jakiegoś tematu, przygotowania apelu lub referatu na zajęcia lekcyjne.
 W bibliotece szkolnej można pogłębić swoje zainteresowania. Można tu także miło i przyjemnie spędzić wolny czas, uczestnicząc np. w konkursie czytelniczym, pogadance o książkach, korzystając z Internetu.

BIBLIOTEKA SZKOLNA przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, naukowym, kulturalnym.

Lipiec 2018
« Cze