Chlubne wystąpienie uczniów w TV Trwam i Radio Maryja

„W Rodzinie z Nazaretu” – to tytuł spektaklu, jaki przygotowała katechetka Iwona Józefiak. W poniedziałek 9 września 2019 r. wystąpili w nim uczniowie naszej szkoły: Paweł Machowski, Tomek Ślusarczyk, Martynka Fortuna, Zosia Wachowska, Bartek Wachowski i Łukasz Szarliński, absolwentka Patrycja Machowska, dorośli reprezentujący Apostolstwo Rodziny Saletyńskiej oraz Kapela Regionalna „Augusta” z Ołpin. Wydarzenie było związane z bezpośrednią transmisją z Dębowca w znanych mediach katolickich, które już po raz piąty odwiedziły i emitowały w świat relacje z naszej miejscowości. Niebawem będziemy przeżywać „Tydzień Wychowania”. Kościół wspiera modlitwą wysiłki rodziców, nauczycieli, katechetów, by dobrze ukształtować osobowość dziecka i młodego człowieka powierzonego ich opiece. Najdoskonalszy wzór wychowania znajdujemy w Świętej Rodzinie z Nazaretu. Dla pielgrzymów zgromadzonych w dębowieckiej Bazylice i widzów przed telewizorami, przedstawienie z udziałem naszych uczniów, a następnie Msza święta, której przewodniczył Biskup Ordynariusz Jan Wątroba to czas refleksji i modlitwy za nasze dzieci i wnuki, o świętość każdej rodziny. Warto odkryć na nowo ideał życia, w którym Ewangelia wyznacza drogę, w którym prostota łączy się z pięknem służby, w którym miłość idzie w parze z wymaganiami, w którym rodzina staje się środowiskiem życia, rozwoju wiary i dojrzałości. Takich rodzin potrzebuje dziś nasza Ojczyzna, także ta mała, w której przyszło nam żyć i pracować.

Październik 2019
« Wrz