Czas na rozwój

Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III

Zajęcia dodatkowe, wspierające indywidualizację procesu dydaktycznego w klasach I-III w szkołach podstawowych Gminy Dębowiec w ramach projektu pt.: „Czas na rozwój” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki.

W roku szkolnym 2012/2013 najmłodsi uczniowie z naszej szkoły będą uczestniczyli w projekcie, którego celem jest wyrównanie szans edukacyjnych poprzez indywidualizację procesu nauczania i wychowania. W programie będą warsztaty dla uczniów kl. I-III z trudnościami w czytaniu i pisaniu oraz dla dzieci, które mają problem w zdobywaniu umiejętności matematycznych. Indywidualny rozwój uczniów będą wspierać liczne pomoce dydaktyczne, takie jak plansze, gry, układanki, klocki, książki czy też zestawy do działań matematycznych.

W ramach tego projektu realizowane są następujące zajęcia:

1. Zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych.

2. Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów wybitnie uzdolnionych ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno – przyrodniczych.

3. Zajęcia dla dzieci ze specjalnymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji.

4. Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych. – Języki obce dla dzieci.

Lipiec 2018
« Cze