Matematyka Innego Wymiaru

Projekt „MATEMATYKA INNEGO WYMIARU – organizacja Matematycznych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany był w latach 2011/2012 oraz 2012/2013.

Projekt MATEMATYKA INNEGO WYMIARU skierowany był do uczniów zarówno szkół podstawowych, gimnazjalnych jak i ponadgimnazjalnych, ponieważ ważne jest systemowe podejście do rozwiązania problemów związanych z edukacją matematyki.

Szkoła Podstawowa w Dębowcu przez dwa lata brała udział w tym projekcie, uczestniczyli w nim chętni uczniowie z klas II -VI.  W dwukrotnie organizowanym konkursie nasi uczniowie osiągali wysokie miejsca w powiecie jasielskim.

Program opierał się na nowoczesnych metodach nauczania z wykorzystaniem:

? technik multimedialnych,

? sposobów efektywnej nauki,

? gier strategicznych,

? wymianie wiedzy i doświadczeń pomiędzy uczestnikami projektu.

Zalety programu:

? poszerza wiedzę uczniów poza ?okrojony? przez ostatnie lata program nauczania matematyki,

? wprowadza ciekawostki i zagadnienia z zakresu historii matematyki ,

? wprowadza wiele umiejętności mało znanych i stosowanych jak np. sztuka szybkiego liczenia,

? zachęca uczniów do rozwiązywania problemów matematycznych,

? odkrywa efektywne narzędzia rozwiązywania problemów – dzięki opanowaniu takich narzędzi uczeń może skoncentrować się na istocie problemu,

? rozwija wyobraźnię i uczy logicznego myślenia.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej:

www.matematykainnegowymiaru.pl

Maj 2018