Pozostały kikut odbytnicy

Pociągając mocno za obwodową część okrężnicy esowatej odsłania siu górny odcinek odbytnicy, zawiązuje się na jej ścianie gruby szew z jedwabiu i chwyta go w kleszczyki Kochera. Posuwając się po warstwie mięśniowej ściany odbytnicy rozdziela się między podwiązkami tkanki okoloodbytnicze na głębokość 1 cm poniżej załamka otrzewnej u niemowląt i 2 cm u starszych dzieci. Stałe pociąganie za szew ułatwia preparowanie w głąb miednicy (p. ryc. 11-36).

Nadal napiętą ścianę odbytnicy przecina się, zaczynając od prawej połowy, do linii pośrodkowej z przodu i z tylu. Na odciętą połowę dolnego kikuta jelita zakłada się w równych odstępach trzy szwy z jedwabiu 3-4-0 na ścianie przedniej, tylnej i prawej. Opróżnia się i oczyszcza wnętrze jelita z resztek treści, po czym odcina się drugą połowę ściany odbytnicy i zakłada czwarty szew na jej lewej krawędzi. Pole w miednicy mniejszej i proksymalny koniec jelita okrywa się wilgotnymi serwetkami.

Pozostały kikut odbytnicy ma 3-4 cm u niemowląt i 5-7 cm u starszych dzieci. Obecnie następuje uruchomienie odcinka bezzwojowego wraz z przerośniętym i poszerzonym jelitem powyżej. Rozdziela się między podwiązkami krezkę okrężnicy esowatej i zstępującej do naczyń okrężniczych lewych, zachowując arkady przyjelitowe. W niektórych przypadkach trzeba uruchomić zagięcie śledzionowe, aby móc bez napięcia spro- Ryc n_37 zakres lewadzie okrężnicę do miednicy mniejszej (ryc. 11-37). sekcji wg Rehbeina.

Leave a Reply

www.szamba-pl.pl
Archiwa
Niezłe Szamba Betonowe : Płock - www.szamba-pl.pl, najwyższej klasy krajowe zbiorniki bet.w całym województwie płockim