Projekt „Książki naszych marzeń”

?Są książki, które się czyta

Są książki, które się pochłania

Są książki, które pochłaniają czytającego?

W klasach I ? VI realizowano projekt edukacyjny z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej.

KL. I A

Uczniowie zorganizowali wystawkę książek Grzegorza Kasdepke. Zapoznali się z pozycją ?Ostrożnie! Wszystko, co powinno wiedzieć dziecko, żeby mogło bezpiecznie bawić się w domu?. Następnie wykonali piękne zakładki do książek.

KL. I B

Uczniowie zapoznali się z nowościami. Najbardziej zainteresowały ich ?Legendy Polskie?, a w nich ?Legenda o Bazyliszku?. Po wspólnym przeczytaniu książki, dzieci wyklejały z plasteliny Bazyliszka.

KL. II A i II B

Uczniowie czytali książkę Kornela Makuszyńskiego ?120 przygód Koziołka Matołka?. Po omówieniu lektury, klasa II a rysowała przygody głównego bohatera, zrobiła wystawkę, a następnie wykonała własne książeczki mówiące o przygodach Koziołka Matołka.

Klasa II b malowała postać Koziołka Matołka i lepiła głównego bohatera z plasteliny.

KL. III A

Uczniowie czytali i omawiali ?Baśnie? H.Ch. Andersena. Następnie dzieci wykonały sylwety kaczątek, kolorowały obrazki i projektowały okładki do wybranej baśni.

KL. III B

Uczniowie pracowali z książką Miry Jaworczakowej ?Oto jest Kasia?. Podczas zabawy w sąd, główna bohaterka ? Kasia, została uniewinniona. Dzieci uznały, że każdy zasługuje na drugą szansę. Pod koniec zajęć przeprowadzono konkurs pięknego czytania.

KL. IV

Uczniowie w ramach zajęć technicznych z wychowania komunikacyjnego uczyli się udzielania pierwszej pomocy. Po szkoleniu multimedialnym i przy wykorzystaniu pozycji znajdujących się w bibliotece szkolnej, dzieci zdecydowanie przystąpiły do ćwiczeń praktycznych.

KL. V A i V B

Uczniowie zapoznali się z lekturą ?W pustyni i w puszczy?. Po przeczytaniu książki i obejrzeniu ekranizacji, dzieci pracując w grupach, wykonały projekt okładki płyty CD (e ? book).

KL. VI A

Uczniowie wiedzą, że czytanie to najlepszy sposób uczenia się, a książka może być również źródłem rozrywki. Żeby nie zapominać, gdzie skończyli czytać swoją ulubioną książkę, wykonali pomysłowe zakładki ?Tu czytam?.

KL. VI B

Uczniowie w oparciu o książki znajdujące się w szkolnej bibliotece, zaprojektowali i wykonali okładkę książki ?Świat Koni?.  Ta ciekawa  i dokładnie  zaplanowana okładka, na pewno zachęciłaby do przeczytania danej pozycji.

Maj 2018
« Kwi