Archiwum

Projekt „Książki naszych marzeń”

     „Są książki, które się czyta

      Są książki, które się pochłania

       Są książki, które pochłaniają czytającego”

    W klasach I – VI realizowano projekt edukacyjny z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej.

KL. I A

  Uczniowie zorganizowali wystawkę książek Grzegorza Kasdepke. Zapoznali się z pozycją  „Ostrożnie! Wszystko, co powinno wiedzieć dziecko, żeby mogło bezpiecznie bawić się w domu”. Następnie wykonali piękne zakładki do książek.

KL. I B

   Uczniowie zapoznali się z nowościami. Najbardziej zainteresowały ich „Legendy Polskie”, a w nich „Legenda o Bazyliszku”. Po wspólnym przeczytaniu książki, dzieci wyklejały z plasteliny Bazyliszka.

KL. II A i II B

  Uczniowie czytali książkę Kornela Makuszyńskiego „120 przygód Koziołka Matołka”. Po omówieniu lektury, klasa II a rysowała przygody głównego bohatera, zrobiła wystawkę, a następnie wykonała własne książeczki mówiące o przygodach Koziołka Matołka.

  Klasa II b malowała postać Koziołka Matołka i lepiła głównego bohatera z plasteliny.

KL. III A

   Uczniowie czytali i omawiali „Baśnie” H.Ch. Andersena. Następnie dzieci wykonały sylwety kaczątek, kolorowały obrazki i projektowały okładki do wybranej baśni.

KL. III B

  Uczniowie pracowali z książką Miry Jaworczakowej „Oto jest Kasia”. Podczas zabawy w sąd, główna bohaterka – Kasia, została uniewinniona. Dzieci uznały, że każdy zasługuje na drugą szansę. Pod koniec zajęć przeprowadzono konkurs pięknego czytania.

KL. IV

   Uczniowie w ramach zajęć technicznych z wychowania komunikacyjnego uczyli się udzielania pierwszej pomocy. Po szkoleniu multimedialnym i przy wykorzystaniu pozycji znajdujących się w bibliotece szkolnej, dzieci zdecydowanie przystąpiły do ćwiczeń praktycznych.

KL. V A i V B

   Uczniowie zapoznali się z lekturą „W pustyni i w puszczy”. Po przeczytaniu książki i obejrzeniu ekranizacji, dzieci pracując w grupach, wykonały projekt okładki płyty CD (e-book).

KL. VI A

  Uczniowie wiedzą, że czytanie to najlepszy sposób uczenia się, a książka może być również źródłem rozrywki. Żeby nie zapominać, gdzie skończyli czytać swoją ulubioną książkę, wykonali pomysłowe zakładki „Tu czytam”.

KL. VI B

  Uczniowie w oparciu o książki znajdujące się w szkolnej bibliotece, zaprojektowali i wykonali okładkę książki „Świat Koni”.  Ta ciekawa  i dokładnie  zaplanowana okładka, na pewno zachęciłaby do przeczytania danej pozycji.

Kalendarz
Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Losowe zdjęcia
6 6 6