Wizyta studentów z Poznania

Obchodzone ostatnio uroczystości szkolne związane z Osobą Patrona dały początek współpracy szkoły ze studentami Uniwersytetu im Adama Mickiewicza. Pierwsza wizyta poznańskich studentów w Dębowcu – rodzinnej miejscowości Patrona – miała miejsce 1 czerwca 2009r. i związana była z obchodami 40. rocznicy nadanie imienia szkole. Na uroczystość przyjechali członkowie Studenckiego Koła Naukowego Geografów im. prof. Stanisława Pawłowskiego.
              Po wystąpieniach okolicznościowych i zakończeniu uroczystości, zorganizowali uczniom naszej szkoły zajęcia edukacyjne rozwijające wiedzę poprzez zabawę. Kilkugodzinne, niecodzienne zajęcia były dla naszych uczniów wielką atrakcją, wspaniałą zabawą i motywacją do dalszej nauki.
             Wakacje 2009 roku to kolejne spotkanie studentów UAM z uczniami naszej szkoły. Tym razem studenci grupy wielkopolskie działający w ramach polsko-amerykańskiego programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” zaprosili uczniów klas I – VI naszej szkoły do udziału w wakacyjnych zajęciach Wielka wyprawa dookoła świata. Odbywały się one w terminie od 28 lipca do 1 sierpnia 2009r. w budynku szkoły. Celem zorganizowanych zajęć było, poprzez zabawę, prowadzić do wiedzy i nabycia pewnych umiejętności. W pracy z dziećmi, studenci prowadzący zajęcia, stawiali na pobudzenie ich do jak największej aktywności. Nie ograniczali się do jednego tematu, uważając, że najciekawsze dla dzieci są zajęcia urozmaicone, które nie pozwalają na nudę.
               W ciągu pięciu dni uczniowie wzięli udział w olimpiadzie, zostali piratami, odwiedzili masajską wioskę, zostali autorami miejscowej legendy oraz zdobyli wiele ciekawych wiadomości z dziedziny biologii i geografii. Nauczyli się poprawnie pakować plecak i posługiwać kompasem. Zainteresowanie wakacyjnymi zajęciami było bardzo duże. Uczestniczyło w nich ponad 30% uczniów.